Chromatography Port Injection Liners
- (1)
- (7)
- (2)
- (2)
- (3)
- (15)
- (1)
- (9)
- (3)
- (7)
- (7)
- (1)
- (82)
- (12)
- (4)
- (7)
- (5)
- (2)
- (2)
- (15)
- (11)
- (3)
- (15)
- (5)
- (4)
- (9)
- (2)
- (2)
- (5)
- (48)
- (7)
- (1)
- (8)
- (4)
- (2)
- (2)
- (18)
- (1)
- (32)
- (33)
- (123)
- (12)
- (31)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (10)
- (2)
- (19)
- (2)
- (13)
- (49)
- (43)
- (22)
- (1)
- (1)
- (18)
- (7)
- (4)
- (1)
- (2)
- (11)
- (3)
- (15)
- (81)
- (4)
- (6)
- (6)
- (1)
- (34)
- (105)
- (10)
- (25)
- (44)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (23)
- (1)
- (45)
- (3)
- (4)
- (18)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (43)
- (1)
- (4)
- (9)
- (1)
- (79)
- (4)
- (5)
- (14)
- (2)
- (4)
- (3)
- (116)
- (6)
- (1)
- (2)
- (2)
- (10)
- (1)
- (4)
- (9)
- (6)
- (12)
- (1)
- (2)
- (14)
- (23)
- (1)
- (44)
- (11)
- (3)
- (1)
- (4)
- (5)
- (3)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (3)
- (2)
- (1)
- (2)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (2)
- (8)
- (15)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (52)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (4)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (5)
- (1)
- (6)
- (6)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (3)
- (11)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (3)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (25)
- (7)
- (4)
- (3)
- (2)
- (5)
- (3)
- (7)
- (1)
- (2)
- (2)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (3)
- (5)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (9)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (12)
- (3)
- (4)
- (1)
- (24)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (230)
- (1)
- (3)
- (44)
- (1)
- (5)
- (22)
- (14)
- (3)
- (2)
- (2)
- (3)
- (56)
- (1)
Filtered Search Results
Restek™ Split Liners for Varian 1075/1077 GCs
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Bruker/Varian GCs equipped with 1075/1077 inlets.
| Length (Metric) | 72 mm |
|---|---|
| Diameter (Metric) Outer | 6.3 mm |
| Diameter (Metric) Inner | 4 mm |
| Product Type Specs | Split Inlet Liner |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ Split Liners for Shimadzu GCs
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Shimadzu GCs equipped with split/splitless inlets.
| Diameter (Metric) Outer | 5 mm |
|---|---|
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ Topaz Dimpled Liner with Wool, 2.2 mm I.D.
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Features revolutionary technology and inertness to deliver next level True Blue Performance
| Length (Metric) | 55 mm |
|---|---|
| Diameter (Metric) Outer | 4 mm |
| Diameter (Metric) Inner | 2.2 mm |
| Quantity | 5/Pk. |
| Liner Material | Topaz |
| For Use With (Application) | DANI GCs |
Restek™ CIS4 and PTV Liners for Agilent: Baffled Glass Inlet Liner
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with CIS4/PTV inlets.
| Length (Metric) | 7.1 cm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Agilent GCs Equipped with CIS4/PTV Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 0.3 cm |
| Diameter (Metric) Inner | 0.15 cm |
| Quantity | 10/Pk. |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ Split Liners for Agilent™/Finnigan™ GCs: Cyclosplitter
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For use with dirty samples
| Length (Metric) | 78.5 mm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Agilent GCs Equipped with Split/Splitless Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 6.3 mm |
| Diameter (Metric) Inner | 4.0 mm |
Restek™ Inlet Liners for Splitless Injection - Recessed Double Gooseneck
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with split/splitless inlets.
Restek™ Inlet Liners for Splitless Injection - Siltek Double Gooseneck Splitles
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with split/splitless inlets.
| Length (Metric) | 7.85 cm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Agilent GCs Equipped with Split/Splitless Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 0.65 cm |
| Diameter (Metric) Inner | 0.4 cm |
| Product Type Specs | Siltek Double Taper Gooseneck Splitless Inlet Liner |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ Splitless Liners for PerkinElmer GCs: Auto SYS Splitless
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For PerkinElmer Auto SYS and Clarus GCs equipped with split/splitless inlets.
| Geometry | Straight |
|---|---|
| Length (Metric) | 92.1 mm |
| For Use With (Equipment) | Perkin Elmer Auto SYS and Clarus GCs Equipped with Split/Splitless Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 6.2 mm |
| Diameter (Metric) Inner | 2.0 mm |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ Topaz Split Precision Inlet Liner with Wool
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Features revolutionary technology and inertness to deliver next level True Blue Performance
| Quantity | 5/Pk. |
|---|---|
| Liner Material | Topaz |
Restek™ Inlet Liners for Splitless Injection - Siltek Cyclo Double Gooseneck
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with split/splitless inlets.
| Length (Metric) | 7.85 cm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Agilent GCs Equipped with Split/Splitless Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 0.65 cm |
| Diameter (Metric) Inner | 0.4 cm |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ ECD/Micro ECD Liners, Agilent-Style
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
| Description | Agilent-Style (1 x 1.25 x 39 mm) |
|---|
Restek™ Inlet Liners for Splitless Injection - Double Gooseneck Splitless
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with split/splitless inlets.
| Length (Metric) | 7.85 cm |
|---|---|
| For Use With (Equipment) | Agilent GCs Equipped with Split/Splitless Inlets |
| Diameter (Metric) Outer | 0.65 cm |
| Diameter (Metric) Inner | 0.4 cm |
| Product Type Specs | IP Double Taper Gooseneck Splitless Liner |
| Liner Material | Borosilicate Glass |
Restek™ Uniliner™ Inlet Liners: Open-Top
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent GCs equipped with split/splitless inlets.
Restek™ Topaz Splitless, Single Taper Inlet Liner with Wool
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Feature revolutionary technology and inertness to deliver next level True Blue Performance
| Quantity | 5/Pk. |
|---|---|
| Liner Material | Topaz |
Restek™ Direct Injection (DI) Liner Adapter for Agilent 5890 Packed Column GC
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
For Agilent 5890 Packed Column GC.